Lentopallo

TOIMIJAT

Asko Niemi, puheenjohtaja 040-7022623
Sähköposti: askoniemi(a)gmail.com
Jari Perkiö, GM 0400-613619
Sähköposti: jari.perkio(a)pp.inet.fi

Kimmo Lehtelä, jäsen 050-3830407
Jarmo Sokka, jäsen 0400-628833
Joni Sokka, jäsen 0400-516252

Päävalmentaja:
Heikki Kosonen 050-3539807

Apuvalmentajat:
Juha Ollikainen 
Ville Mattila 040-5821356

 

JOUKKUEET


Miesten kakkossarjajoukkue
Jari Perkiö 0400-613619
Naisten lentopallo
Pekka Ikonen 040-5960940
Miesten kuntolentopallo
Pekka Ikonen 040-5960940

 

KAKKOSSARJAKAUSI 2018–19

 

VÄLIERÄT

Lauantai 6.4. klo 16:00 Lukko - East Volley Kostia Areena. 1 - 3

Sunnuntai 7.4. klo 16:00 East Volley - Lukko OKL-halli, Savonlinna. 3 - 0

 

Ylempi jatkosarja lohko 2

Pälkäneen Luja-Lukko

Vilppulan Tähti

Lempäälän Jyry

Häijään Äijät

Hollolan Salpis

Loimaan Jankko

Lapin Narvi-Pallo

Raision Loimu


 

Lukon kotiottelut

Su 27.1. klo 16.00 Lukko-Häijään Äijät  (Kostia-areena) 3 - 0

Su 17.2. klo 16.00 Lukko-Lapin Narvi-Pallo  (Kostia-areena) 3 - 1

Su 24.2. klo 16.00 Lukko-Vilppulan Tähti  (Kostia-areena) 3 - 2

Su 3.3. klo 16.00 Lukko-Loimaan Jankko  (Kostia-areena) 3 - 0

Su 17.3. klo 16.00 Lukko-Raision Loimu  (Kostia-areena) 3 - 1

La 23.3. klo 16.00 Lukko-Hollolan Salpis  (Kostia-areena) 2 - 3

Su 24.3. klo 17.00 Lukko-Lempäälän Jyry  (Kostia-areena) 0 - 3

 

Lukon vierasottelut

Su 6.1. klo 16.00 Vilppulan Tähti-Lukko  (Parkkivuoren urheilutalo) 1 - 3

Su 20.1. klo 13.00 Loimaan Jankko-Lukko  (Loimaan liikuntahalli) 0 - 3

SU 3.2. klo 17.00 Raision Loimu-Lukko  (Kerttulan liikuntahalli) 1 - 3

La 9.2. klo 17.00 Lempäälän Jyry-Lukko  (Hakkarin liikuntahalli) 2 - 3

La 2.3. klo 13.00 Hollolan Salpis-Lukko  (Salpahalli) 3 - 1

To 21.3. klo 20.30 Häijään Äijät-Lukko  (Häijään koulu) 1 - 3

Su 31.3. klo 14.00 Lapin Narvi-Pallo-Lukko  (Lapin liikuntahalli, Rauma) 2 - 3

 

M2-sarjan lohkot ja otteluohjelmat:

https://lentopallo.torneopal.fi/taso/sarja.php?turnaus=vb2018a&sarja=M2

Lukko on ylemmän jatkosarjan lohko 2:ssa

https://lentopallo.torneopal.fi/taso/sarja.php?turnaus=vb2018a&sarja=M2&lohko=6

Kakkossarjajoukkue 2018–19

Ville Järnvall
Daniel Kosonen
Reko Käenniemi
Miko Köykkä
Tuomas Lehtilä
Ville Mattila
Jaakko Ollikainen
Sami Pettersson
Jere Puolakka
Juhani Salminen
Joni Sokka
Akseli Viitala
Juho Viitala

Harjoitusringissä:

Asko Niemi
Niilo Nurmi
Tomi Perkiö
Petri Tuomioja

Miesten 2-sarjajoukkue kaudella 2018 - 19. Kuva: Asko Niemi