Lentopallo

TOIMIJAT

Asko Niemi, puheenjohtaja 040-7022623
Sähköposti: askoniemi@gmail.com
Jari Perkiö, GM 0400-613619
Sähköposti: jari.perkio@pp.inet.fi

Kimmo Lehtelä, jäsen 050-3830407
Jarmo Sokka, jäsen 0400-628833
Joni Sokka, jäsen 0400-516252

Päävalmentaja:
Heikki Kosonen 050-3539807

Apuvalmentajat:
Juha Ollikainen 
Ville Mattila 040-5821356

 

JOUKKUEET


Miesten kakkossarjajoukkue
Jari Perkiö 0400-613619
Naisten lentopallo
Pekka Ikonen 040-5960940
Miesten kuntolentopallo
Pekka Ikonen 040-5960940

 

KAKKOSSARJAKAUSI 2018–19

Kakkoslohkon joukkueet

Pälkäneen Luja-Lukko
Aitolahden Riento II
Valkeakosken Isku-Veikot
Lempäälän Jyry
Vammalan Lentopallo
Vilppulan Tähti
Mouhijärven Äijät
Kuortaneen Urheiluopisto
 

Lukon kotiottelut

Su 7.10. klo 16.00 Lukko - Aitolahden Riento II  3 - 0
Su 28.10. klo 16.00 Lukko - Häijään Äijät  3 - 1
Su 4.11. klo 16.00 Lukko - Lempäälän Jyry  3 - 1
Pe 16.11. klo 20.00 Lukko - Kuortaneen Urheiluopisto  1 - 3
Su 25.11. klo 16.00 Lukko - Valkeakosken Isku-Veikot 3 - 0
Su 2.12. klo 16.00 Lukko - Vilppulan Tähti 2 - 3
Su 9.12. klo 16.00 Lukko - Vammalan Lentopallo

Lukon vierasottelut

La 13.10. klo 15.00 Valkeakosken Isku - Veikot-Lukko (Apian urheilutalo)  0 - 3
Pe 19.10. klo 19.00 Vammalan Lentopallo - Lukko (Häijään koulu)  1 - 3
La 10.11. klo 16.00 Häijään Äijät - Lukko (Häijään koulu)  3 - 2
Su 18.11. klo 16.00 Aitolahden Riento II - Lukko (Kaukajärven vapaa-aikatalo)  0 - 3
La 1.12. klo 17.00 Lempäälän Jyry - Lukko (Hakkarin liikuntahalli) 1 - 3
To 6.12. klo 16.00 Vilppulan Tähti - Lukko (Parkkivuoren urheilutalo)
Su 16.12. klo 12.30 Kuortaneen Urheiluopisto - Lukko (Lähitapiola-Areena)

M2-sarjan lohkot ja otteluohjelmat:

https://lentopallo.torneopal.fi/taso/sarja.php?turnaus=vb2018a&sarja=M2

Lukko on Lohko 2:ssa

https://lentopallo.torneopal.fi/taso/sarja.php?turnaus=vb2018a&sarja=M2&lohko=2

Kakkossarjajoukkue 2018–19

Ville Järnvall
Daniel Kosonen
Reko Käenniemi
Miko Köykkä
Tuomas Lehtilä
Ville Mattila
Jaakko Ollikainen
Sami Pettersson
Jere Puolakka
Juhani Salminen
Joni Sokka
Akseli Viitala
Juho Viitala

Harjoitusringissä:

Asko Niemi
Niilo Nurmi
Tomi Perkiö
Petri Tuomioja

Miesten 2-sarjajoukkue kaudella 2018 - 19. Kuva: Asko Niemi